Milí priatelia veteránisti,

ani sme sa nenazdali a 2. ročník Silver Veteran Rallye 2006 Banská Štiavnica klope na dvere. Z toho dôvodu sa organizačný výbor súťaže, spolu s Klubom historických vozidiel Banská Štiavnica, za aktívnej podpory Asociacie historických vozidiel Slovenska a generálneho sponzora súťaže PPA Controll, a. s. Bratislava s chuťou pustil do práce, aby pripravil súťaž, ktorá spĺňa náročné kritéria F.I.V.A.

Postupne sa upresňuje celková trasa pretekov, ktorej dĺžka bude približne 1000 km a bude viesť z najvýchodnejšej časti Slovenska do Banskej Štiavnice. Náročná bude nielen dĺžka jednotlivých etáp, ale aj nepoznané trasy rôznych kútov východného Slovenska. Pri príprave súťaže boli samotní organizátori očarení krásou prírody tejto časti Slovenska, jej kultúrnym dedičstvom a neuveriteľnou pohostinnosťou a dobrosrdečnosťou ľudí žijúcich tak trochu "za rohom".

Aby sme zvýraznili našu snahu o spoznávanie niečoho nového, rozhodli sme sa pre Vás všetkých, aj keď len na niekoľko hodín, uskutočniť návštevu mesta Užhorod na Ukrajine. Naše veterány budú na námestí tohto malebného ukrajinského mesta určite veľkou atrakciou.

Počas celého týždňa súťaže, ktorý bude mať najmä športový charakter, kedy posádky absolvujú množstvo súťaží, presných meraní a náročných kilometrov, budú pre súťažiacich pripravené rôzne atrakcie (napr. drevené kostolíky na východe Slovenska, návšteva múzea Andyho Warhola v Medzilaborciach, návšteva hámorníckej dielne v Medzeve, Liptovského dvora v Liptovskom Jáne, úzkokoľajnej železničky v Čiernom Balogu, kaštieľa vo Svätom Antone, jazier v okolí Banskej Štiavnice). Samozrejme, že na záver rallye pripravujeme Concours d´Elegance v historickom jadre Banskej Štiavnice, bez ktorej by to nebolo to "pravé orechové".

Cieľom organizátorov je vytvoriť pre posádky súťaž s takou atmosférou, pri ktorej sa dokážu odreagovať od všedných dní, súťaž, kde sa v náročných podmienkach vytvárajú priateľstvá, ktoré pretrvávajú...

Na stretnutie s Vami sa tešíIng. Filip Ondriš
riaditeľ súťaže